Wakacje 2020 - 13-17 lat

Wypoczynek wakacyjny 2020 jest wielką niewiadomą. W związku ze stanem pandemii, tysiące rodziców, dzieci i młodzieży na chwilę obecną nie wiedzą, jak zorganizować czas w lipcu i sierpniu. Przychodzimy więc z pomocą! Przygotowaliśmy program, który może uatrakcyjnić wypoczynek wakacyjny we Wrocławiu, jednocześnie nie powodując konieczności wielkich przygotowań. 


W związku z niepewną sytuacją - zapisy na poszczególne szkolenia oraz wyprawy zostaną potwierdzone ostatecznie na 14 dni przed ich planowanym terminem. Podane terminy mogą ulec zmianie, w zależności od ilości chętnych na poszczególne wydarzenia. O wszelkich zmianach będziemy informować indywidualnie. Można się zapisać tylko na jedno wydarzenie, albo od razu na więcej. 

Aby dokonać rezerwacji na wybrane szkolenie lub wyprawę, prosimy wypełnić 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Propozycje dla ELFÓW (wiek 13-16 lat)

Ród Elfów - któż go nie zna! Pierworodni, ci, którzy żyją wiecznie, chyba że zginą bohaterską śmiercią podczas walki... Zajmowali się poezją i śpiewem. Budowali zarówno piękne domy, miasta i pałace, jak również nie obce im było zamieszkiwanie pięknych ostępów leśnych. W Lothlorien żyły właśnie Elfy Leśne, piękne i dumne, a zarazem uczynne i prawdomówne. Wszyscy im zazdrościli, że są już w tym wieku i mogą więcej...
Jeśli Twój Elf pasuje do tego opisu - ŚWIETNIE! Jeśli nie - też go przyjmiemy!
Wszystkie szkolenia dla Elfów są jednodniowe. Każdy Elf może również wziąć udział w Wyprawach z Drużyną Pierścienia! Szczegóły w wiadomości prywatnej po wysłaniu formularza zgłoszeniowego. 

SZKOLENIE Z TERENOZNAWSTWA
Propozycja dla Elfów, aby doskonaliły swoje umiejętności poruszania się w terenie leśnym. Nie ma szans, aby Elf się zgubił w lesie, lecz celem jest, aby robił to szybko i bezbłędnie! Umiejętności te mogą im się wkrótce przydać! Szkolenie z posługiwania się mapą, kompasem, wyznaczania kierunków świata za pomocą Słońca i zjawisk przyrodniczych, nauka wyznaczania azymutu, wreszcie - marsz na orientację, który sprawdzi ich aktualne umiejętności.
Minimalna liczebność grupy - 6 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 50 zł
Dostępne terminy: 6 lipca, 7 sierpnia

SZKOLENIE Z BUDOWNICTWA - DOMEK ELFA
Jak wiemy, Elfowie potrafili budować wspaniałe miasta i piękne pałace. Ale w obecnych czasach, ważną umiejętnością jest ukrywanie się w lesie tak, aby nie zostać znalezionym! Dlatego też proponujemy szkolenie, podczas którego nauczą się odnajdywać właściwy teren w lesie na zbudowanie domu, nauczą się wiązania węzłów, robienia ławek oraz domów na drzewie - czyli zorganizowania sobie "nowego domu" na wypadek, gdyby stary, piękny dom uległ zniszczeniu. 
Minimalna liczebność grupy - 6 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 90 zł
Dostępne terminy: 20 lipca

WYPRAWA ROWEROWA
Elfów możemy zaliczyć do grupy szybko poruszających się naprzód. Elf się nie męczy, elf ma niespożyte siły. Dlatego też rowery wcale Elfom nie są potrzebne, dopóki nie poczuły, jak przyjemnie się na nich jeździ! Dzięki znajomości tego oto wynalazku, każdy Elf może się teraz poruszać jeszcze szybciej i dotrzeć w miejsca, o których dotąd nie śmiał marzyć! A gdy już przekona się do tego wynalazku, wyruszy w nieznany teren, gdzie spotka dzikie zwierzęta, doświadczy przeprawiania się przez rzekę oraz sprawdzi swoją szybkość. Po tak wyczerpujących zajęciach, na pewno będzie głodny, więc również tę potrzebę zaspokoi.
Minimalna liczebność grupy - 8 osób, Maksymalna - 14 osób. KOSZT 75 zł
Dostępne terminy: 24 lipca

WYPRAWA DO RIVENDELL
Gdy Elf przejdzie już szkolenie, nadejdzie wreszcie czas na wyprawę, Frodo z kompanami udali się do Bree, spożyli posiłek w Karczmie Pod Rozbrykanym Kucykiem i musieli odeprzeć atak Nazguli. Nie dokonali by tego, gdyby nie ich przewodnik - Aragorn! Podczas tej wyprawy każdy uczestnik dostanie do odegrania swoją niepowtarzalną rolę! Wcieli się w postać Froda, Sama lub Róży Cotton! Każdy będzie miał indywidualne zadania do wypełnienia, aby jego misja zakończyła się powodzeniem! Czy Frodo zostanie ranny? Dla nas Bree to będzie Sobótka, Karczmą Schronisko PTTK, a Rivendell - szczyt Ślęży. Na wyprawę udamy się najnowszym wynalazkiem - autobusem, dzięki czemu zachowamy siły, aby dotrzeć do celu! Gdy wrócimy z powrotem, powoli będzie zbliżać się noc. Zapowiada się wyprawa pełna przygód i niezapomnianych przeżyć!
Minimalna liczebność grupy - 10 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 100 zł
Dostępne terminy: 10 lipca, 17 lipca

WYPRAWA Z DRUŻYNĄ PIERŚCIENIA
Okazało się, że to nieuniknione! Musi powstać drużyna, która pomoże wybranemu Hobbitowi w zniszczeniu pierścienia. Elfowie nie mogli zostać pominięci. Nie będzie to krótka wyprawa, jak pozostałe. Tym razem potrwa dłużej i będzie wymagała jeszcze większej dyscypliny. Na pewno nie uda się wrócić przed zmierzchem, a szczyt zwany potocznie Śnieżką, wymaga wielu sił oraz wytrwałości. Każdy z uczestników wyprawy wcieli się w jedną z postaci Drużyny Pierścienia lub osobę podążającą wraz z nią. Każdy będzie mógł skorzystać ze swojego sprytu oraz talentu aktorskiego! Wcielisz się w postać Froda, Boromira, Gandalfa, a może Galadrieli czy też Golluma? Wszystko się okaże w dniu wyprawy! Na nocleg zaproszą nas znajomi ludzie, poleceni przez Aragorna, a rezydujący w Strzesze Akademickiej. Tam dostaniemy również wieczerzę i wszelkie jadło. Pierwsza wyprawa z Drużyną Pierścienia odbędzie się pod koniec lipca, wymaga bowiem szkolenia. Nikt bez niego nie zostanie zaproszony do Drużyny Pierścienia!
Minimalna liczebność grupy - 12 osób. Szczegóły wkrótce.
Dostępne terminy: 27-28 lipca, 20-21 sierpnia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza