Wakacje 2020 - 7-10 lat

Wypoczynek wakacyjny 2020 jest wielką niewiadomą. W związku ze stanem pandemii, tysiące rodziców, dzieci i młodzieży na chwilę obecną nie wiedzą, jak zorganizować czas w lipcu i sierpniu. Przychodzimy więc z pomocą! Przygotowaliśmy program, który może uatrakcyjnić wypoczynek wakacyjny we Wrocławiu, jednocześnie nie powodując konieczności wielkich przygotowań. 


W związku z niepewną sytuacją - zapisy na poszczególne szkolenia oraz wyprawy zostaną potwierdzone ostatecznie na 14 dni przed ich planowanym terminem. Podane terminy mogą ulec zmianie, w zależności od ilości chętnych na poszczególne wydarzenia. O wszelkich zmianach będziemy informować indywidualnie. Można się zapisać tylko na jedno wydarzenie, albo od razu na więcej. 

Aby dokonać rezerwacji na wybrane szkolenie lub wyprawę, prosimy wypełnić 
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Propozycje dla HOBBITÓW (wiek 7-10 lat)

Kim są Hobbici - wszyscy wiemy! Cechują się niskim wzrostem, ich pochodzenie nie jest dokładnie znane, ale są spokrewnieni z ludźmi. Opisywani są jako kochający pokój i ład, z czym niekiedy bywa wprost przeciwnie. Mają czuły słuch i ostry wzrok, potrafią zwinnie i bezszelestnie biegać. Znani są z upodobania do częstych i obfitych posiłków.
Jeśli Twój Hobbit pasuje do tego opisu - ŚWIETNIE! Jeśli nie - też go przyjmiemy!
Wszystkie szkolenia oraz wyprawy dla Hobbitów są jednodniowe. Szczegóły w wiadomości prywatnej po wysłaniu formularza zgłoszeniowego. 

SZKOLENIE - OSWOJENIE SIĘ Z LASEM
Większość Hobbitów uważa, że ich powinnością jest siedzenie w domu i zajmowanie się ogrodem. Tych, którzy decydują się na poszukiwanie przygód uznaje się za dziwaków. Ale wbrew pozorom każdy Hobbit w sercu chce być poszukiwaczem przygód! Aby mógł to robić, potrzebuje jednak oswojenia się z lasem, który początkowo jest dla niego niebezpieczny i wrogi. Dlatego też proponujemy na początek naukę poruszania się po lesie, leśne podchody oraz wyzwanie sprawdzające wrodzone umiejętności. Chociaż hobbici mają we krwi bezszelestne poruszanie się oraz dobrą ostrość widzenia, potrzebują wciąż doskonalić te umiejętności.
Minimalna liczebność grupy - 10 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 50 zł
Dostępne terminy: 1 lipca, 13 lipca, 3 sierpnia

SZKOLENIE Z TERENOZNAWSTWA
Propozycja dla Hobbitów, które nie do końca orientują się w terenie, szczególnie leśnym. Umiejętności te nie są im jeszcze bardzo potrzebne, bowiem najbardziej lubią przebywać w zaciszu domowym, ale może im się to wkrótce przydać! Szkolenie z posługiwania się mapą, kompasem, wyznaczania kierunków świata za pomocą Słońca i zjawisk przyrodniczych, nauka wyznaczania azymutu, wreszcie - marsz na orientację, który sprawdzi ich aktualne umiejętności.
Minimalna liczebność grupy - 6 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 50 zł
Dostępne terminy: 2 lipca, 14 lipca, 4 sierpnia

SZKOLENIE Z BUDOWNICTWA
Jak wiemy, Hobbici mieszkają w niewielkich domach zakopanych w ziemi. Ale wobec różnych kataklizmów mogą je utracić! Dlatego też proponujemy szkolenie, podczas którego nauczą się odnaleźć właściwy teren w lesie na zbudowanie domu, nauczą się wiązania węzłów, robienia ławek oraz szałasów - czyli zorganizowania sobie "nowego domu" na wypadek, gdyby stary, piękny dom uległ zniszczeniu. 
Minimalna liczebność grupy - 6 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 60 zł
Dostępne terminy: 7 lipca

WYPRAWA ROWEROWA
Hobbitów możemy zaliczyć raczej do grupy wolno poruszających się. Dlatego też świetnym wynalazkiem dla nich okazały się rowery! Dzięki znajomości tego oto wynalazku, każdy hobbit może się teraz poruszać szybciej i dotrzeć w miejsca, o których dotąd nie śmiał marzyć! A gdy już dobrze zaznajomi się z tym wynalazkiem, wyruszy w nieznany teren, gdzie spotka dzikie zwierzęta, doświadczy przeprawiania się przez rzekę oraz sprawdzi swoją szybkość. Po tak wyczerpujących zajęciach, na pewno będzie głodny, więc również tę potrzebę zaspokoi.
Minimalna liczebność grupy - 8 osób, Maksymalna - 14 osób. KOSZT 75 zł
Dostępne terminy: 22 lipca

WYPRAWA DO RIVENDELL
Gdy Hobbit przejdzie już szkolenie, nadejdzie wreszcie czas na pierwszą wyprawę! Hobbici udali się do Bree, spożyli posiłek w Karczmie Pod Rozbrykanym Kucykiem i musieli odeprzeć atak Nazguli. Nie dokonali by tego, gdyby nie ich przewodnik - Aragorn! Dla nas Bree to będzie Sobótka, Karczmą Schronisko PTTK, a Rivendell - szczyt Ślęży. Na wyprawę udamy się najnowszym wynalazkiem - autobusem, dzięki czemu zachowamy siły, aby dotrzeć do celu! Gdy wrócimy z powrotem, powoli będzie zbliżać się noc. Zapowiada się wyprawa pełna przygód i niezapomnianych przeżyć!
Minimalna liczebność grupy - 10 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 100 zł
Dostępne terminy: 23 lipca, 10 sierpnia


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza