Wakacje 2020 - 10-12 lat

Wypoczynek wakacyjny 2020 jest wielką niewiadomą. W związku ze stanem pandemii, tysiące rodziców, dzieci i młodzieży na chwilę obecną nie wiedzą, jak zorganizować czas w lipcu i sierpniu. Przychodzimy więc z pomocą! Przygotowaliśmy program, który może uatrakcyjnić wypoczynek wakacyjny we Wrocławiu, jednocześnie nie powodując konieczności wielkich przygotowań. 


W związku z niepewną sytuacją - zapisy na poszczególne szkolenia oraz wyprawy zostaną potwierdzone ostatecznie na 14 dni przed ich planowanym terminem. Podane terminy mogą ulec zmianie, w zależności od ilości chętnych na poszczególne wydarzenia. O wszelkich zmianach będziemy informować indywidualnie. Można się zapisać tylko na jedno wydarzenie, albo od razu na więcej. 

Aby dokonać rezerwacji na wybrane szkolenie lub wyprawę, prosimy wypełnić
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Propozycje dla KRASNOLUDÓW (wiek 10-12 lat)

Dumni Krasnoludowie - najlepiej ze wszystkich stworzeń znoszą trudy, głód oraz wszelkie rany i skaleczenia. Byli wytrwali i bardzo pracowici, nie potrafili usiedzieć w miejscu. Gdy już wybrali swoją siedzibę, najczęściej w pobliżu kopalni, budowali tam forty i duże miasta. Nigdy nie atakowali pierwsi, ale gdy ktoś ośmielił się ich zaatakować, oddawali z nawiązką. Krasnolud nie jest bohaterem, nie trzeba od niego wymagać heroicznych czynów, lecz w zespole mogą osiągnąć wiele! 
Jeśli Twój Krasnolud pasuje do tego opisu - ŚWIETNIE! Jeśli nie - też go przyjmiemy!
Wszystkie szkolenia dla Krasnoludów są jednodniowe. Po zakończonym szkoleniu i krótkiej wyprawie, Krasnolud będzie też mógł wziąć udział w Wyprawie z Drużyną Pierścienia! Szczegóły w wiadomości prywatnej po wysłaniu formularza zgłoszeniowego. 

SZKOLENIE - OSWOJENIE SIĘ Z LASEM
Większość Krasnoludów uważa, że ich powinnością jest praca w kopalni i wykonywanie przedmiotów ze stali. Lecz w obecnych czasach to nie wystarczy! Warto, aby każdy Krasnolud oswoił się z lasem, wszak nigdy nie wiadomo, jaki los go może spotkać. Las początkowo jest dla każdego Krasnoluda niebezpieczny i wrogi, ale nie uda się tam sam, zawsze ze swoimi kompanami! Dlatego też proponujemy na początek naukę poruszania się po lesie, leśne podchody oraz wyzwanie sprawdzające wrodzone umiejętności. Dla Krasnoludów bezszelestne poruszanie się oraz dobra ostrość widzenia to nie lada wyzwanie, potrzebują więc doskonalić te umiejętności.
Minimalna liczebność grupy - 10 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 50 zł
Dostępne terminy: 3 lipca, 15 lipca, 5 sierpnia

SZKOLENIE Z TERENOZNAWSTWA
Propozycja dla Krasnoludów, które nie do końca orientują się w terenie leśnym, bowiem w kopalni nie ma szans, aby się zgubiły. Umiejętności te mogą im się wkrótce przydać! Szkolenie z posługiwania się mapą, kompasem, wyznaczania kierunków świata za pomocą Słońca i zjawisk przyrodniczych, nauka wyznaczania azymutu, wreszcie - marsz na orientację, który sprawdzi ich aktualne umiejętności.
Minimalna liczebność grupy - 6 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 50 zł
Dostępne terminy: 9 lipca, 6 sierpnia

SZKOLENIE Z BUDOWNICTWA
Jak wiemy, Krasnoludowie mieszkają w fortach i budują wspaniałe miasta. Ale wobec ataku nieprzyjaciół mogą je utracić! Dlatego też proponujemy szkolenie, podczas którego nauczą się odnajdywać właściwy teren w lesie na zbudowanie domu, nauczą się wiązania węzłów, robienia ławek oraz szałasów - czyli zorganizowania sobie "nowego domu" na wypadek, gdyby stary, piękny dom uległ zniszczeniu. 
Minimalna liczebność grupy - 6 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 60 zł
Dostępne terminy: 8 lipca

WYPRAWA ROWEROWA
Krasnoludów możemy zaliczyć do grupy szybko poruszających się naprzód. Gdy Krasnolud ma cel - idzie i idzie i nic go nie powstrzyma. Dlatego też świetnym wynalazkiem dla nich okazały się rowery! Dzięki znajomości tego oto wynalazku, każdy Krasnolud może się teraz poruszać jeszcze szybciej i dotrzeć w miejsca, o których dotąd nie śmiał marzyć! A gdy już przekona się do tego wynalazku, wyruszy w nieznany teren, gdzie spotka dzikie zwierzęta, doświadczy przeprawiania się przez rzekę oraz sprawdzi swoją szybkość. Po tak wyczerpujących zajęciach, na pewno będzie głodny, więc również tę potrzebę zaspokoi.
Minimalna liczebność grupy - 8 osób, Maksymalna - 14 osób. KOSZT 75 zł
Dostępne terminy: 21 lipca

WYPRAWA DO EREBORU
Gdy Krasnolud przejdzie już szkolenie, nadejdzie wreszcie czas na wyprawę, czyli coś, co każdy Krasnolud lubi najbardziej! Thorin zdecydował się odbić Erebor spod panowania Smauga! Aby tego dokonać, wybrał 11 najodważniejszych braci, którzy musieli sprostać nie lada wyzwaniom! Dla nas Erebor to będzie Ślęża. W drodze będą czekały liczne niespodzianki. Na wyprawę udamy się najnowszym wynalazkiem - autobusem, dzięki czemu zachowamy siły, aby dotrzeć do celu! Gdy wrócimy z powrotem, powoli będzie zbliżać się noc. Zapowiada się wyprawa pełna przygód i niezapomnianych przeżyć!
Minimalna liczebność grupy - 10 osób, Maksymalna - 16 osób. KOSZT 100 zł
Dostępne terminy: 16 lipca, 11 sierpnia

WYPRAWA Z DRUŻYNĄ PIERŚCIENIA
Okazało się, że to nieuniknione! Musi powstać drużyna, która pomoże wybranemu Hobbitowi w zniszczeniu pierścienia. Krasnoludowie nie mogli zostać pominięci. Nie będzie to krótka wyprawa, jak pozostałe. Tym razem potrwa dłużej i będzie wymagała jeszcze większej dyscypliny. Na pewno nie uda się wrócić przed zmierzchem, a szczyt zwany potocznie Śnieżką, wymaga wielu sił oraz wytrwałości. Na nocleg zaproszą nas znajomi ludzie, poleceni przez Aragorna, a rezydujący w Strzesze Akademickiej. Tam dostaniemy również wieczerzę i wszelkie jadło. Pierwsza wyprawa z Drużyną Pierścienia odbędzie się pod koniec lipca, wymaga bowiem szkolenia. Nikt bez niego nie zostanie zaproszony do Drużyny Pierścienia!
Minimalna liczebność grupy - 12 osób. Szczegóły wkrótce.
Dostępne terminy: 30-31 lipca

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza